16/3 @ DET 00.30

15/3 @MON 2:4

Východní Konference

po.

Tým

Body

body

1.

Flyers

93

27

2.

Capitals

92

29

3.

Bruins

87

24

Celá Tabulka

1.A.Ovechkin-51

2.M.Ribeiro-47

3.N.Backstrom-46

1.A.Ovechkin-28

2.A.Semin-25

3.N.Backstrom-17

1.D.Wideman-38

2.J.Carlson-28

3.M.Green-24

1.M.Neuvirth-22

2.S.Varlamov-10

3.B.Holtby-9

2.B.Holtby-93,1%

2.S.Varlamov-92,3%

3.M.Neuvirth-91,4%

1.B.Holtby-1.95

2.S.Varlamov-2.27

3.M.Neuvirth-2.47

T.Poti-Nez.Zran.

M.Green-Hlava

S.Varlamov-Koleno

Legendy Caps

"LEGENDY CAPS":JIM CAREY - obrázek

"LEGENDY CAPS":JIM CAREY - obrázek

Carey zažil v NHL jen pár let ale i během nic zanechal dosti velkou stopu, hlavně svým působením u Washington Capitals. Svou kariéru odstartoval v NHL v roce 1994/95, kdy spíše strávil více času na farmě v Portlandu, ale pak přišla šance a on se jí chopil a ve své premiérové sezoně si připsal 28 startů za první tým.Poté přišla druhá sezona pro některé brankáře osudová ale Carey ukázal, že na NHL má chopil se plně šance a hned se stal jedničkou týmu Caps. V prvních zápasech to však nevypadalo, že dokáže ustát pozici jedničky týmu.
"LEGENDY CAPS" : RICK GREEN - obrázek

"LEGENDY CAPS" : RICK GREEN - obrázek

Rick Green zanechal v historii Caps velkou stopu. 27.května 1976 byl vybrán v draftu právě Washington, kde hned po sléze podepsal svůj první profi kontrakt. Podepsáním Greena se však naskytla otázka pro generálního manažera Caps, kterým byl v té době Max McNab. V původním plánu bylo mladíka Greena poslat na farmu, ale tento krok mu vymluvil tehdejší trenér pod záminkou, že Caps potřebují mladou krev do obrany, jelikož ve dvouch předešlých sezonách obdrželi dohromady 840 branek což je něco nevídaného. Toto se mělo změnit nástupem Ricka Greena. Dalším tabu bylo do jaké obrané dvojice ho postavit. McNab tedy se pokusil a získal ze Saskatoon Blades Blaira Chapmana a Bernieho Federka.
BRANKÁŘ, KTERÉHO HOKEJ NEBAVIL - obrázek

BRANKÁŘ, KTERÉHO HOKEJ NEBAVIL - obrázek

Hokej se hraje především pocit vítězství. A i když je současný sport také dosti o penězích, motivace k úspěchu ještě stále převažuje. Nikdo nechce prohrávat, neboť porážky nepřinášejí pocit štěstí. Dá se i tvrdit, že čím lepší hráč je, tím více touží po vítězství. A hrát v NHL znamená toužit po Stanley Cupu. Historie nejslavnější ligy světa však pamatuje hráče, kteří se k titulu ani trochu nepřiblížili. Jedním z nich byl brankář Bernie Wolfe, který během své kariéry nastupoval za nejhorší mužstva historie NHL.
"LEGENDY CAPS" : BOBBY CARPENTER - obrázek

"LEGENDY CAPS" : BOBBY CARPENTER - obrázek

Když si Capitals vybrali Bobbyho Carpentera jako třetí volbu draftu v roce 1981, nikdo netušil jak tento hráč pomůže do té doby mizerným Caps vzhůru. Carpenter byl prvním Američanem který byl draftován takhle vysoko. Do kolotoče zvaný NHL naskočil rovnou z univerzitní ligy a nikdo mu nepředpovídal že se v tomto drsném kolotoči hokeje chytne.

Jako 17 léty kluk hrával za celek St. John’s Prep na pozici centra, ale už v té době bylo vidět že z něho jednou bude hokejová superstar. I když mnoha kritiků převážně těch kanadských tvrdilo, že Carpenter neobstojí v NHL jako do té doby slavní kanadští hráči. Však tato slova měla na Carpentera spíše pozitivní než negativní účinky rok od roku se zlepšoval a vše nasvědčovalo tomu, že si nejslavnější hokejovou ligu zahraje. Sen se mu splnil při draftu v roce 1981 kdy si ho na již zmiňovaném třetím místě vybrali Washington Capitals.

"LEGENDY CAPS" : AL JENSEN - obrázek

"LEGENDY CAPS" : AL JENSEN - obrázek

 Dnešní dnem vám otevřeme rubriku “ Legendy Caps“. Vždycky jednou týdně přinesem nějaký profil hráče, který se zapsal jakýmkoliv způsobem  do historie klubu. Prvním profil bude o brankáři  Al Jensenovi.

Když brankář Al Jensen byl získán ve výměně mezi Capitals a Red Wings 23.července 1981, pro mladíka přicházejícího do týmu s nejhorší obranou to byla veliká zkouška. Jelikož posledních sedm sezon před příchodem Jensena vyzkoušeli Caps 12 brankařů a průměr obdržených branek do té doby činil 4.31 gólu na zápas. Ačkoliv odehrál jediný zápas v NHL dostal ve Washingtonu důvěru. Generální manažer Max McNab vkládal do Jensena velkou naději. Jansen byl nejvýše postaveným brankářem v draftu z roku 1978 a také se stal šampionem juniorské OHL a to mu i vyneslo účast v all-star týmu sezony. 

Kdo je pro Capitals největší posila?

Dennis Wideman (1845 | 34%)
Marco Sturm (1823 | 33%)
Jason Arnott (1833 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one