M.Green-Hlava

S.Varlamov-Koleno

Po nevýrazném výkonu do čela divize

Po nevýrazné výkonu do čela divize - obrázek

Přesto, že Capitals odehrálo jedno z horších utkání za poslední týdny, může se pyšnit tím, že se po dlouhé době opět dostali do čela jihovýchodní divize.

Hlavním strujcem vítězství se opět stál Michal Neuvirth, který v poslední době doslova záři.

Ve včerejším utkání si připsal 32 úspěšných zákroků.

Další hrdinou utkání se stal autor rozhodující branky Alexander Semin, který 48. sekund po začátku prodloužení rozhodl na konečných 3-2.

Začátek utkání vyšel na výbornou domácích, kteří už můžou hrát jen pro dobrý pocit, a to z důvodu, že je letos opět mine učást v Play Off.

Také se zaslouženě dostali do vedení po chybě bývalého hráče Panthers Dennise Widemana.

Obránce „Caps“ ve snaze puk vrátít za bránu domácího brankáře upadl. Do uníku se dostal dvojce Repik-Thomas. Thomas bez problému vsítit svou třetí branku v letošní ročníku.

Ale vyrovnání přišlo záhy. Po skvělé práci Ovechkina u mantinelu se puk dostal Backstromovi, který bez přípravy vystřelil. Clemmenson byl bez šance.

Další změna skóré přišlo v polovině utkání. Capitals začali opět hrát svůj hokej a čím dál víc se tlačilo před branku domácího brankáře.

Washington do vedení dostal Boyd Gordon, který po tlačenici před branou Clemmensona se nejlépe z orientoval.

Gordon předvedl ve včerejším duelu snad svůj nejlepší výkon v sezoně, když dokázal skvěle bojovat na obou stranách kluziště. Jeho výkonu si také všiml Bruce Boudreau, který s chválou nešetřil.

„Bylo to jeho nejlepší utkání sezony.Bojoval, padal do střel, vyhrával buly, a to že vstřelil branku je pro něho bonus“

Capitals si vedení udrželo až do osmnácté minuty třetí třetiny. Pak přišly dvě vyloučení za sebou.

Na trestnou lavici se posadil John Erskine za podražení a Dennis Wideman za sekání.

Početní výhodu dokázal využil David Booth, který prostřelil z těsné blízkosti Michala Neuvirtha.

Rozhodnutí přišlo v prodloužení, když hned první střela překonala Clemmensona.

Po kombinaci Johanssona a Semina se Ruský střelec mohl radovat z 23 branky v sezoně.

Hned dnes čeká Capitals přímí boj o čelo divize, když se objevy na ledě „blesků“ z Tampy Bay.

Autor: Fancaps