Knuble rozhodl v prodloužení

Knuble rozhodl v prodloužení  - obrázek

Knuble rozhodl v prodloužení - obrázek

Spanilá jízda Capitals pokračuje.

Svěřenci Bruce Bouderau si včera připsali osmou výhru v řadě. Tentokrát se stal hvězdou utkání veterán Mike Knuble, který rozhodl brankou v prodloužení na konečných 4-3.

Utkání pro „Caps“ vůbec nezačalo dobře, když už v čase 4:46 musel Braden Holtby lovit puk z brány. Střelu Mariana Hossi tečovál Nick Leddy.

Přesto se domácí Washington dostal rychle zpět do utkání. Hned za dvě minuty se dokázal Boyd Gordon prosadit v oslabení, když dokázal ujet hostující obraně, a nechytatelně vystřelit.

„To byla důležitá branka shodují se,“ Holtby a Gordon.“Dodalo nám to sebevědomí“

Tečku za třetinu udělal Jason Arnott, který se prosadil v přesilové hře.

Arnott se netradičně postavil v přesilové hře na modrou čáru, kde především kraluje Alexander Ovechkin. Jak se nakonec ukázalo byl to dobrý tah. Po příhravce Semina prostřelil vše co mu stálo v cestě 2-1.

Druha třetina začala pro Capitals stejně jako ta předchozí. Po třech minutách se Chicago radovalo z vyrovnání.

Slovenský útočník Tomáš Kopecký nachytal Bradena Holtbyho, když ho dokázal prostřelit z nulového úhlu. Tato branka šla jednoznačně na bedra Kanadského brankáře.

V druhé třetině domácí Capitals přestřílelo Chicago 14-12.

Do třetí části lepé vlétlo domácí „Caps“, kteří tlačili hosty skoro celou třetinu.

Za neúprosnou ofenzivu příšla v čase 6:23 odměna v podobě gólu.

Urostlý útočník Eric Fehr spóza branky vyslal přihrávku na volného Brookse Laicha, který bez problému překonal Coreyho Crawforda.

Laich řekl „ Hendricks hraje dobře ve středním pásmu a Eric Fehr dokáže výhrát souboje nad menšími obránci, a když děláte vše dobře, tak pak vás čeká odměna.“

Zbývalo necelé dvě minuty do konce třetiny, když se Marcus Johansson musel posadit na tresnou lavici za hákování.

Potrestání faulu Švédského centra přišlo třicet devět sekund před koncem utkání.

Trenér Joel Quenneville odvolal z brány Crawforda.

Hráči Chicaga se dokázali usadil v obrané třetině “Caps“. Puk se dostal k obránci Keithu, který vystřelil vedle brány, ale puk se odrazil přímo na hokejku kapitána Chicaga Jonathana Toewse. Přesto, že se dvojce Holtby-Wideman snažil puk zastavit „jestřábi“ vyrovnali.

Nakonec rozhodnutí utkání přišlo v prodloužení.

Minutu před koncem nastavení dokázal prodat své zkušeností Mike Knuble, který tesně před Crawfordem si přehodil puk s bekhendu na forhend, a skóroval.

Hvězdami utkání se stáli Mike Knuble, Brooks Laich, a jako jediný zastupce Chicaga Jonathan Toews.

Další utkání Capitals odehraje na ledě Montrealu Canadies, které otevře šesti zápasový „road trip“.

Autor: Fancaps