S.Varlamov-Koleno

Hurricanes porazení

Hurricanes porazení - obrázek

Capitals vyhrávajú daľej, Holtby žiari stále viac...
Súboj medzi Caps a Hurricanes bol zaujímavý z viacerých pohľadov. Vo vzduchu visela otázka, či predĺži Washington svoju skvelú sériu, či predvedie Holtby opäť famózny výkon alebo či po 4 prehrách proti Capitals dokáže Carolina proti tomuto súperovi konečne zvítaziť.
Zápas začal tradičným oťukávaním mužstiev a zahrievaním brankárov niekoľkými ľahkými pokusmi, velké šance sa nezrodili  a s tými málo šancami si brankári na oboch stránách úspešne poradili. Holtby musel čeli 13tim pokusom zatiaľčo Cam Ward len 9-tim pokusom.
 Do kabín sa išlo teda za stavu 0:0. Dívaci, ktorí si vraveli, že prvá tretina nebola to pravé, museli byť po druhej časti sklamaní ešte viac. Jediný zaujimavý moment bol zároveň smutným pohľadom pre fanušíkov domácich, keď v poslednej minúte nedokázal ani Alzner ani Laich a dokonca ani Carlson zabrániť či zblokovať strelu Tuoma Ruutua, ktorá preplachtila za chrbát Holtbyho, ktorý mal zjavne zakrytý výhľad. Mladý brankár tak aj napriek skvelému výkonu nedokázal udržať vyrovnaný stav.
Zápasy posledného obdobia by však Capitals ako keby museli najprv prehrávať, aby sa na konci mohli tešiť z 2 bodov.
 A dosvedčovala to aj posledná časť hry.
Už v 1. minúte poslednej tretiny po strele Caroliny sa do protiútoku vydalo trio Knuble-Johannson-Ovechkin. Knuble našiel prihrávkou mladého švéda, ten zatiahol puk do pásme a za modrou ho prenechal najjagavejšej hviezde Capitalsa ten strelou švihom nedal šancu Wardovi v bránke hostí.1:1.
V 7. minúte hrali hráči hostí presilovku, keď na trestnej lavici sedel Jason Arnott. Okamžite po skončení trestu sa však dostal do veľkej šance, ked unikol obrancom Hurricanes a rútil sa sám na brankára Caroliny. V súboji 1vs1 neuspel,no za ním korčuľujúci Matt Hendricks puk do bránky dostal a Caps sa ujali vedenia v zápase 2:1. V nasledujúcich momentoch bol najdôležitejšou postavou Braden Holtby. S prehladom chytal šancu za šancou od divízneho súpera a ked už bol napokon prekonaný, gól neuznal rozhodca pretože padol až po odpískaní. V poslednej minúte Carolina odvolala brankára no neuspela a v posledných sekundách ešte mohla inkasovať od Alexandra Ovechkina, ktorý však v zlej pozícií minul prázdnu bránku súpera.

Konečný stav bol teda 2:1 pre domáce mužstvo.

Autor: Filipraul